Korzyści zdrowotne – mandale, mandala

Mandala wydaje się nam we wszystkich aspektach życia, Ziemi, Słońce, Księżyc, a bardziej oczywiście okręgi życia obejmujące przyjaciół, rodziny i społeczności.

Mandale pełnokolorowe to szlaki Światła, ich kolory i kształty wibrują w częstotliwościach, które powodują boskie istnienie wewnątrz. Przywrócenie świadomości do jedności, pokoju, harmonii i przebudzenie duszy do jej pełnego potencjału. Każda mandala posiada także harmonię dźwiękową, która pomaga w usuwaniu wszelkich oporów, a także uświadomienie potencjału energii w komórkach i molekułach oraz subtelnych organach.

Są ściśle przygotowane na płaskiej platformie w ciągu kilku dni, tworząc skomplikowany schemat umysłu oświeconego i idealnego świata. Najbardziej rozpowszechnioną substancją stosowaną w tworzeniu dul-tson-kyil-khor jest kolorowy piasek z kamienia. Innymi popularnymi substancjami są sproszkowane kwiaty, zioła lub ziarna. W czasach starożytnych użyto również sproszkowanych szlachetnych i półszlachetnych kamieni - lapis lazuli byłby stosowany do bluesa, rubinów na czerwień itd. Kiedy skończysz, aby symbolizować nietrwałość wszystkich istniejących, kolorowe piaski są wyrzucane do wody i wlewane do pobliskiej rzeki lub strumienia, gdzie wody niosą energie uzdrawiające na całym świecie.

Na zewnątrz kwadratowej świątyni znajduje się kilka koncentrycznych kręgów. Najbardziej zewnętrzne koło jest zwykle ozdobione stylizowaną spiralą przypominającą pierścień ognia. Ten pierścień ognia symbolizuje proces transformacji, jaki człowiek musi poddać, zanim będzie mógł wejść na terytorium święte. To zarówno bariery unitiated i symbolizuje spalanie ignorancji.

Przy innych okazjach mandale mogą reprezentować konkretne bóstwo, a nawet grupę bóstw (które mogłyby liczyć kilku lub nawet tysiące). W tych przypadkach bóstwo lub główne bóstwo umieszcza się w centrum mandali, a inne bóstwa są umieszczone wokół centralnego obrazu. Główne bóstwo uważane jest za generatywną siłę mandali, a drugorzędne bóstwa postrzegane są jako przejawy mocy rdzenia.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tworzenie mandali – mandala: jak tworzyć